Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти

1. Заяву про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу.

2. Заява подається директору (заступнику директора) закладу освіти відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

3. Здобувач освіти, який став свідком булінгу у закладі освіти, зобов’язаний повідомити про це вчителя, класного керівника, психолога або безпосередньо директора (заступника директора) закладу освіти.

4. Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити директора (заступника директора) закладу освіти про цей факт.

5. Директор (заступник директора) закладу освіти має розглянути звернення.

6. Директор закладу освіти створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу. Рішенння Комісії реєструється в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

7. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.

Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

Здобувач освіти може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує директора закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Директор закладу освіти має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу.

Кiлькiсть переглядiв: 412

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.